CZĘSTE PYTANIA

Medyczne Przekłuwanie Uszu Wrocław - Pytania i Odpowiedzi

Jak uniknąć zakażenia podczas przekłuwania ciała?
Czy przekłuwać uszy niemowlęciu?
Jak dbać o uszy po przekłuciu?
Moje dzieci chcą mieć przekłute uszy. Słyszałam, że przekłuwanie uszu może powodować uczulenie na nikiel. Czy to prawda?


Jak uniknąć zakażenia podczas przekłuwania ciała?

Tradycyjne aparaty do przekłuwania uszu nie są przystosowane do sterylizacji i nie można ich w pełni zdezynfekować. Przednia część aparatu ma bezpośredni kontakt z uszami wielu Klientów. Zabieg przekłuwania jest zabiegiem medycznym, naruszamy strukturę tkanki i pojawia się krew. Nawet jeżeli aparat przetarty jest 70% spirytusem i nie widać śladów krwi, wirus zapalenia wątroby typu B lub C (żółtaczka) może przetrwać nawet ponad tydzień. Istnieje więc, bardzo duże niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem żółtaczki bądź HIV.
BLOMDAHL medyczne przekłuwanie uszu Wrocław - Aparat z jednorazową kasetąBlomdahl Medical mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów oraz osób wykonujących zabieg, skonstruował aparat do przekłuwania uszu i nosa, w którym część mająca kontakt ze skórą została zastąpiona przez jednorazową, sterylną kasetę z kolczykiem. W wypadku zabiegów przekłuwania ciała Blomdahl Medical Piercing zakażenie jest praktycznie niemożliwe.
Blomdahl Medical jest również jedynym na świecie producentem sterylnych, jednorazowych zestawów kasetowych do przekłuwania pępka.


Czy przekłuwać uszy niemowlęciu?

Zwolennicy przekłuwania uszu niemowlęciu podkreślają, że maleńkie dziecko nie odczuwa strachu, a ból odczuwa podobnie jak ukłucie podczas szczepienia. Przeciwnicy uważają, że to niepotrzebne znęcanie się i narażanie go na powikłania, zakażenie czy mechaniczne uszkodzenia ucha oraz naruszanie jego nietykalności cielesnej.
Największym zagrożeniem podczas przekłuwania uszu jest możliwość zakażenia. Małe dziecko ma jeszcze bardzo słaby system odpornościowy i nawet niewielka infekcja może doprowadzić u niego do poważnego stanu zapalnego wymagającego podania antybiotyku. Zatem podstawową zasadą, jeśli już rodzice zdecydują się na zabieg, jest utrzymywanie przekłutych uszu niemowlaka w sterylnej czystości. Jest to ciężkie do wykonania, trudno bowiem wymagać od kilkumiesięcznego dziecka, aby nie pocierało uszu, trudno dopilnować, aby nie dotknęło ucha rączką zaraz po nasiusianiu w pieluchę, która akurat przemokła, czy po ulaniu mleka. Trudno aby maleństwo nie szarpało za ucho czy nie zahaczało nim podczas licznych ruchów, jakie wykonuje w pozycji leżącej czy pełzając, co jest nieodłącznym elementem jego prawidłowego rozwoju. Podczas tych aktywności fizycznych u wielu dzieci dochodzi do rozerwania płatka ucha – nawet, jeśli założone kolczyki są małymi kuleczkami przy samym płatku.
Ciężko również zauważyć pierwsze objawy ewentualnego zakażenia – dziecko w tym wieku nie powie, że ucho je swędzi, boli czy piecze.
Podobnie jak opinia większości pediatrów, nie polecamy przekłuwania uszu u niemowlaków, lepiej poczekać przynajmniej do 4 roku życia, a najlepiej, kiedy dziewczynka sama zapragnie mieć przekłute uszy i nosić kolczyki.
źródło: Dzieci.pl


Jak dbać o uszy po przekłuciu?

Dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia (z obu stron), dwa razy dziennie. Podczas kąpieli przemywaj uszy bieżącą wodą i mydłem w płynie. Następnie spłucz dużą ilością bieżącej wody i osusz chusteczkami higienicznymi. Dodatkowo wskazane jest przemywanie uszu specjalnymi wacikami dezynfekującymi Blomdahl After Care (przez pierwsze sześć tygodni). Waciki dezynfekujące Blomdahl Piercing Aftercare można zakupić w salonach wykonujących zabiegi Medycznego Przekłuwania Uszu Metodą Blomdahl.
Nie wyjmuj kolczyków podczas mycia. Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza. Nigdy nie dotykaj kolczyków brudnymi rękoma. Nie przekręcaj kolczyków.
Po sześciu tygodniach od przekłucia uszu, należy wymienić kolczyki. Zaleca się, aby uniknąć alergii na nikiel, używanie hipoalergicznych kolczyków Blomdahl (Caring Jewellery).
Po przekłuciu uszu Metodą Blomdahl, otrzymasz w salonie instrukcję z zaleceniami medycznymi, jak pielęgnować przekłute miejsca, aby szybko i bezproblemowo się wygoiły.


Moje dzieci chcą mieć przekłute uszy. Słyszałam, że przekłuwanie uszu może powodować uczulenie na nikiel. Czy to prawda?

Sam zabieg przekłuwania uszu nie może spowodować alergii na nikiel. Do reakcji alergicznych dochodzi podczas długotrwałego kontaktu skóry z niklem, a może do tego dojść przy używaniu biżuterii słabej jakości. Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.
Dlatego Blomdahl Medical opracował kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowana została możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.
Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.


Na przekłucie uszu, nosa lub pępka decydujemy się ze względów estetycznych. Jednakże musimy również mieć świadomość, że jest to zabieg medyczny.
Blomdahl Medical podejmuje wszelkie działania, aby przekłuwanie uszu, nosa i pępka oraz noszenie biżuterii dawało Klientowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Blomdahl Medical jest producentem kolczyków do przekłuwania uszu, nosa i pępka oraz biżuterii hipoalergicznej Caring Jewellery. Priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie Klientów. Dlatego też, wszystkie procedury i produkty przygotowane są z uwzględnieniem aspektów medycznych – Certyfikat SS-EN ISO 13485:2003. Produkcja kolczyków do przekłuwania ciała oraz hipoalergicznej biżuterii Blomdahl (Caring Jewelley) odbywa się w sterylnych pomieszczeniach. Personel jest specjalnie przeszkolony do pracy przy wytwarzaniu medycznych oraz sterylnych wyrobów. Metody pracy oraz system kontroli odbywa się z uwzględnieniem zasad obowiązujących przy produkcji wyrobów medycznych.
Przekłuwanie uszu u dzieci często wiąże się ze stresem, Blomdahl opracował rozwiązanie – jednoczesne przekłucie obu uszu dwoma aparatami.
Autoryzowany gabinet, przekłuwanie uszu Wrocław:
Gabinet Kosmetyczny Magdalena Sadowska, Pomorska 27 Wrocław, +48 508 317 165, gabinet@kosmetyka-kosmetologia.pl

Blomdahl Medical – medyczne przekłuwanie uszu Wrocław.

alergia nie dziekuje - Przekłuwanie uszu wrocław