BIŻUTERIA HIPOALERGICZNA

Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl z zerową zawartością niklu, dostępne w gabinecie kosmetycznym we Wrocławiu

Biżuteria hipoalergiczna do przekłuwania uszu z zerową (0%) zawartością niklu

Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.
Dlatego Blomdahl Medical opracował kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowana została możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.
Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.
Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl  z zerową zawartością niklu, dostępne w gabinecie kosmetycznym we Wrocławiu
Około 10% populacji to ludzie uczuleni na złoto. Dlatego dermatolodzy nie zalecają stosowania produktów wykonanych ze złota do przekłuwania uszu i noszenia złotych kolczyków w początkowym okresie gojenia rany. Blomdahl opracował najlepsze rozwiązanie – Złoty Tytan. Widoczna część kolczyka pokryta jest złotym kolorem, natomiast część bezpośrednio stykająca się ze skórą, wykonana jest z czystego tytanu klasy medycznej. Podobnie wykonane są kolczyki z powłoką w kolorze srebra – Srebrny Tytan. Całkowicie bezpieczne pod względem medycznym są kolczyki w całości wykonane z czystego medycznego tytanu – Naturalny Tytan.

O to czym różnią się kolczyki Blomdahl od zwykłych kolczyków:
– wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny, czysty tytan medyczny), dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii
– są małe i lekkie – kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki ze stali nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu
– zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki czemu powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej się goi
– plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed skaleczeniem przez końcówkę kolczyka
– kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu
– kolczyki Blomdahl dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.
Zarówno kolczyk jak i zatyczka umieszczone są w sterylnej kasecie, dzięki czemu nie ma możliwości przypadkowego zetknięcia kolczyka z dłońmi lub uchem klienta. Równocześnie kaseta skonstruowana jest w taki sposób, że z łatwością można uchwycić płatek ucha. Nie ma szybszej i bardziej bezbolesnej metody. Blomdahl zapewnia maksymalną ochronę w bliskim kontakcie z klientem.

Hipoalergiczna biżuteria Blomdahl Medical

Biżuteria Blomdahl nie wywołuje alergii na nikiel, ponieważ jest wykonana z plastiku chirurgicznego z zerową (0%) zawartością niklu lub z czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium), który zawiera 10 000 razy mniej niklu niż dopuszcza to ostatnia dyrektywa Unii Europejskiej oraz 1000 razy mniej niklu niż stal chirurgiczna.
Hipoalergiczne kolczyki Blomdahl polecane są dla osób, które chcą mieć pewność, że noszenie kolczyków nie przyczyni się do powstania alergii na nikiel.
Biżuteria Blomdahl może być również noszona przez osoby, które mają już alergię na nikiel, złoto lub inne metale i nie mogą nosić żadnych innych kolczyków ze względu na pojawiający się uciążliwy ból i swędzenie.
Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl Caring Jewellery  oferuje ponad 400 różnych  wzorów biżuterii hipoalegicznej.
Biżuteria Blomdahl dedykowana jest osobom ceniącym sobie oryginalny styl i elegancję. Wyszukane wzory, przyozdobione perłami i kryształami Swarovskiego dodadzą uroku każdej kobiecie.

Czysty Tytan Medyczny – Perły Swarovskiego

Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl Medical – Czysty Tytan Medyczny - Perły Swarovskiego

Czysty Tytan Medyczny – Kryształy Swarovskiego

Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl Medical – Czysty Tytan Medyczny - Kryształy Swarovskiego

Złoty Tytan Medyczny – Kryształy Swarovskiego

Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl - Złoty Tytan Medyczny - Kryształy Swarovskiego

Czarny Tytan Medyczny – Kryształy Swarovskiego

Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl - Czarny Tytan Medyczny - Kryształy Swarovskiego

Srebrny Tytan Medyczny – Kryształy Swarovskiego

Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl - Srebrny Tytan Medyczny - Kryształy Swarovskiego

Plastik Medyczny – Kryształy Swarovskiego 0% niklu

Biżuteria hipoalergiczna - Blomdahl - Plastik Medyczny - Kryształy Swarovskiego 0% niklu


Na przekłucie uszu, nosa lub pępka decydujemy się ze względów estetycznych. Jednakże musimy również mieć świadomość, że jest to zabieg medyczny.
Blomdahl Medical podejmuje wszelkie działania, aby przekłuwanie uszu, nosa i pępka oraz noszenie biżuterii dawało Klientowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Blomdahl Medical jest producentem kolczyków do przekłuwania uszu, nosa i pępka oraz biżuterii hipoalergicznej Caring Jewellery. Priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie Klientów. Dlatego też, wszystkie procedury i produkty przygotowane są z uwzględnieniem aspektów medycznych – Certyfikat SS-EN ISO 13485:2003. Produkcja kolczyków do przekłuwania ciała oraz hipoalergicznej biżuterii Blomdahl (Caring Jewelley) odbywa się w sterylnych pomieszczeniach. Personel jest specjalnie przeszkolony do pracy przy wytwarzaniu medycznych oraz sterylnych wyrobów. Metody pracy oraz system kontroli odbywa się z uwzględnieniem zasad obowiązujących przy produkcji wyrobów medycznych.
Przekłuwanie uszu u dzieci często wiąże się ze stresem, Blomdahl opracował rozwiązanie – jednoczesne przekłucie obu uszu dwoma aparatami.
Autoryzowany gabinet we Wrocławiu:
Gabinet Kosmetyczny Magdalena Sadowska, Pomorska 27 Wrocław, +48 508 317 165, gabinet@kosmetyka-kosmetologia.pl

Blomdahl Medical – medyczne przekłuwanie uszu
Biżuteria hipoalergiczna

alergia nie dziekuje